MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Budowa nowego stadionu w Opolu. Kończy się szklenie i montaż stalowej konstrukcji okalającej budowlę. Trwa wykańczanie biur

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Zobacz postęp prac przy budowie nowego stadionu w Opolu.
Zobacz postęp prac przy budowie nowego stadionu w Opolu. Robert Lodziński
Stadion Opolski to inwestycja nie tylko miejska, ale i regionalna, bo obiekt będzie służyć wszystkim mieszkańcom Opolszczyzny. Oprócz wydarzeń sportowych organizowane tu będą m.in. koncerty oraz imprezy kulturalne czy biznesowe.

Tak powstaje stadion

Jak zapewnia inwestor, prace przy budowie nowego stadionu w Opolu realizowane są zgodnie z założonym planem.

Obecnie robotnicy pracują między innymi we wnętrzach obiektu. Wykańczane są pomieszczenia biurowe, socjalne, szatnie, sanitariaty oraz loże.

Zakończyło się już praktycznie szklenie głównej elewacji stadionu od strony ul. Technologicznej, montowane są ostatnie elementy stalowej konstrukcji, na którą naciągnięta zostanie specjalna membrana. To ona stanowić będzie elewację budynku.

Zakład Komunalny w Opolu, który jest inwestorem i będzie zarządzać obiektem, zajął się już również szukaniem podmiotów, które wydzierżawią loże, czyli tak zwane skyboxy.

Do skomercjalizowania jest 18 lóż, a wybrany operator będzie formalnie upoważniony do korzystania z nich poprzez podnajem innym podmiotom.

Nie tylko dla Opola

Największa sportowa inwestycja w regionie będzie gotowa w drugiej połowie 2024 roku.

- Jej koszt to około 170 mln złotych - informuje Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

100 mln złotych miasto pozyskało ze sprzedaży udziałów w spółce Wodociągi i Kanalizacja, pozostała kwota będzie pochodziła z kredytu.

Stadion Opolski to inwestycja nie tylko miejska, ale i regionalna, bo obiekt będzie służyć wszystkim mieszkańcom Opolszczyzny.

Mecze, koncerty i inne imprezy

Arena powstaje przy ul. Technologicznej w Opolu. W międzynarodowym konkursie na jej koncepcję zwyciężyło warszawsko-śląskie konsorcjum 90 Architekci i GMT, pokonując 10 innych zgłoszeń.

Definiującym elementem stadionu jest biała, przepuszczająca światło membrana odchylająca się i witająca widzów, odsłaniając część zaplecza.

Dzięki wyginającej się w łuk membranie bryła jest lekka, przyciąga wzrok i sprawia wrażenie unoszonej przez wiatr. Wybrane rozwiązanie umożliwi łatwą i efektowną nocną iluminację stadionu.

Obiekt ma pomieścić 11 600 widzów, a pod trzema trybunami mieścić się będą pomieszczenia dla piłkarzy, biura, pomieszczenia techniczne, punkty gastronomiczne czy toalety.

Swoje mecze na nowym obiekcie rozgrywać będzie Odra Opole, ale nie tylko. Organizowane tu będą też koncerty i inne imprezy masowe czy biznesowe.

Tu powstaje nowy stadion w Opolu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto