Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Galeria Ozimska Park w Opolu po tygodniu od otwarcia już wymaga sporego remontu. „Fuszerka i bubel budowlany to mało powiedziane”

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Z nieoficjalnych informacji, do których dotarła redakcja nto wynika, że przyczyną nierównej nawierzchni było wykorzystanie podbudowy, która nie nadawała się do galerii "pod chmurką"
Z nieoficjalnych informacji, do których dotarła redakcja nto wynika, że przyczyną nierównej nawierzchni było wykorzystanie podbudowy, która nie nadawała się do galerii "pod chmurką" Mateusz Majnusz
Otwarta przed tygodniem galeria Ozimska Park w Opolu szybko zdążyła zasłużyć na niezadowolenie ze strony klientów. Idylliczna wizja miejsca przyjaznego spacerom i zakupom została szybko zatarta przez widoczne już na pierwszy rzut oka niedociągnięcia. Nierówne płyty chodnikowe, które tworzą niebezpieczeństwo dla przechodniów, to tylko niektóre z zaniedbań, na które skarżą się klienci.

Na całym pasażu Ozimska Park można zaobserwować nierówne płyty chodnikowe, które stwarzają ryzyko upadku. Niektóre z nich chwieją się pod stopami, a inne są tak nierówne, że samo zaczepienie o nie może skończyć się bolesnym upadkiem.

Nie działa również jedna z mini-trampolin, na której zamiast radosnych skoków maluchów, zalegają dwie europalety i taśma ostrzegawcza. Z kolei rowerzyści skarżą się, że pomimo dużego parkingu dla samochodów, nie wybudowano ani jednego miejsca dla rowerzystów. Z tego powodu rowery poprzypinane są gdzie popadnie – do wiaty na koszyki zakupowe, do ławek czy nawet do drzewek.

Galeria Ozimska Park w Opolu po tygodniu od otwarcia już wymaga sporego remontu. „Fuszerka i bubel budowlany to mało powiedziane”
Mateusz Majnusz

Inwestor chciał zaoszczędzić na projekcie?

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarła redakcja „nto", wynika, że przyczyną nierównej nawierzchni było wykorzystanie podbudowy, która nie nadawała się do takiego miejsca. Przede wszystkim dlatego, że połowa pasażu jest odkryta i nie zasłania jej dach. A deszcz regularnie podmywa płytki chodnikowe, co prowadzi do ich nierówności.

- Widocznie inwestor chciał zaoszczędzić sporo pieniędzy. Mowa tutaj nawet o kilkuset tysiącach złotych, dlatego skorzystał z tańszego rozwiązania. Te jednak nie nadaje się do takiego miejsca, na które bezpośrednio pada deszcz. Nie zrobiono tego deptaku ze sztuką budowlaną – tłumaczy jeden z rozmówców, do których dotarła „Nowa Trybuna Opolska".

Wskazuje także na drugą połowę pasażu, która jest zadaszona. Tam nie występują żadne nierówności i można spokojnie spacerować, nie obawiając się niespodziewanego upadku.

Minął ledwie tydzień od otwarcia galerii Ozimska Park, a już trzeba naprawiać

- Skoro chciano zrobić galerię stylu parkowym, czyli otwartą, to nie można było oszczędzać na tak podstawowej rzeczy jak deptak – dodaje nasz rozmówca, zastrzegając swoją anonimowość.

Drugim powodem tak fatalnej nawierzchni jest regularne rozjeżdżanie pasażu przez samochody dostawcze. Pomimo zakazu, kierowcy starają się podjeżdżać z towarem jak najbliżej sklepu.

Z kolei w czwartek od wczesnych godzin rannych w galerii można było spotkać firmę budowlaną, której zadaniem było m.in. doprowadzenie nawierzchni do stanu używalności. Jak się dowiedzieliśmy, nie była to pierwsza akcja naprawcza w Ozimska Park.

Ozimska Park w Opolu zaliczyła falstart

Rozczarowania nie kryją klienci, z którymi rozmawialiśmy na miejscu.

- Jak można było oddać taki bubel? Tutaj nie da się chodzić! A co dopiero mają powiedzieć osoby starsze? – wskazuje pani Olga.

Jeszcze ostrzej wypowiada się pan Jerzy, który sam potknął się o wystającą płytę chodnikową i o mało nie przewrócił.

- To pokazuje polską myśl budowlaną: zrobić jak najszybciej i jak najtaniej, a ludzie niech się cieszą. Galeria czynna jest zaledwie od kilku dni, a wygląda na mocno zaniedbaną, jakby przejechał tutaj niejeden tir. Jakby dodać do tego brak jakiekolwiek miejsca parkingowego dla rowerów, to człowiekowi odechciewa się tutaj więcej przychodzić – uważa mieszkaniec Opola.

Skontaktowaliśmy się z inwestorem Redkom Development, aby ustosunkował się do problemu.

Inwestor galerii Ozimska Park komentuje usterki - AKTUALIZACJA

Jakie są przyczyny nierównej nawierzchni deptaka w Ozimska Park w Opolu?

Odpowiada Milena Bizoń z agencji komunikacyjnej firmy REDKOM Development:
- Płyty chodnikowe, stanowiące element pasażu, zostały zamontowane przez generalnego wykonawcę przy pomocy innowacyjnej technologii montażowej. Jak się okazało, nie została ona wykonana w 100 procentach zgodnie ze sztuką. Naszym priorytetem jest pełne bezpieczeństwo oraz komfort klientów korzystających z naszego parku handlowego, dlatego niezwłocznie podjęliśmy wszelkie możliwe kroki zmierzające do usunięcia powstałych nieudogodnień. Firma budowlana w najbliższych dniach rozpoczyna prace naprawcze chodnika.

Ile razy od oficjalnego otwarcia firmy musiały poprawiać już płytki?

- Sprawa została zgłoszona nam w poniedziałek 20 listopada br. i od razu po ujawnieniu problemu pracownicy ochrony parku przeprowadzili działania zabezpieczające poruszające się płytki.
Natychmiast też skontaktowaliśmy się z generalnym wykonawcą inwestycji i w uzgodnieniu z nim opracowaliśmy oraz wspólnie wdrożyliśmy kompleksowy plan naprawczy. Zakłada on dokładne sprawdzenie elementów i wymianę systemu podłoży, dzięki czemu usunięte zostaną nierówności. Prace te zostaną przeprowadzone w najbliższych dniach, będziemy z bliska monitorować ich postęp oraz nadzorować jak najszybszą realizację.

Ozimska Park mieści się przy ul. Ozimskiej w Opolu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto