Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wiceminister infrastruktury na Opolszczyźnie: „Mniej mówić, więcej robić”. Czy w regionie powstaną nowe obwodnice?

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
- Będę ambasadorem waszych potrzeb i projektów - zapowiedział wiceminister infrastruktury
- Będę ambasadorem waszych potrzeb i projektów - zapowiedział wiceminister infrastruktury Mateusz Majnusz
Wiceminister infrastruktury Paweł Gancarz przyjął zaproszenie Marcina Oszańcy, prezesa PSL na Opolszczyźnie, aby osobiście zorientować się w kluczowych wyzwaniach stojących przed regionem. Z całą pewnością budowa obwodnicy Strzelec Opolskich będzie jednym z priorytetów nowej władzy.

W piątek 9 lutego wiceminister odwiedził m.in. Opole, Niemodlin, Sidzinę, Pakosławice i Nysę. Chce nie tylko ocenić obecny stan infrastruktury, ale również wskazać te projekty, które mogą liczyć na wsparcie rządowe.

- Odwiedzając te miejsca, chcę z pierwszej ręki zobaczyć, gdzie nasze działania mogą przynieść największe korzyści – podkreślał Gancarz.

Znaczącą część dyskusji poświęcono kwestii dróg powiatowych, które są kręgosłupem lokalnej infrastruktury transportowej. Wiceminister Gancarz zobowiązał się do zwiększenia wsparcia na ich rozbudowę i modernizację, co jest niezbędne dla poprawy codziennego życia mieszkańców.

- Drogi powiatowe to te, które na co dzień wykorzystuje większość z nas, dojeżdżając do pracy czy szkoły. Ich stan jest daleki od idealnego, co wymaga naszej natychmiastowej interwencji. Będę robił wszystko, co w mojej mocy, aby zwiększyć finansowanie na te cele – wyjaśniał.

Nowe obwodnice powstaną, ale na razie nie wiadomo gdzie

W kontekście planów budowy 100 nowych obwodnic, Gancarz wyrażał sceptycyzm co do możliwości ich realizacji w obliczu ograniczonych środków budżetowych.

Krytykował przy tym podejście poprzednich władz PiS, które obiecywały budowę już nie 100, a nawet 150 obwodnic, ale bez zapewnienia adekwatnego finansowania. Warto przypomnieć, że nowa władza "pracuje" na budżecie w większości przygotowanym przez poprzedni rząd.

- Obietnice były wielkie, lecz realia budżetowe stawiają nas przed trudnymi wyborami. Musimy priorytetyzować i kierować środki tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. Naszym mottem jest: „Mniej mówić, więcej robić” - zaznaczył.

Wiceminister nie omieszkał podkreślić swojego zaangażowania w promowanie i wspieranie projektów ważnych dla Opolszczyzny, jak np. budowa obwodnicy Strzelec Opolskich czy obwodnicy południowej Opola, która jest jedną z najważniejszych niezrealizowanych inwestycji w regionie.

Bez jej wybudowania nie ma bowiem szans na wyprowadzenie całego ruchu tranzytowego z ulic Opola i usprawnienie komunikacji drogowej w mieście.

- Rozmawiałem na ten temat z prezydentem Opola i również uważam, że jest to jedna z tych inwestycji, która poprawiłaby życie w mieście. Mogę tutaj śmiało zaznaczyć, że będę orędownikiem opolskich spraw w Sejmie. Będę ambasadorem waszych potrzeb i projektów. Dzisiejsze rozmowy to dopiero początek naszej współpracy na rzecz lepszej przyszłości Opolszczyzny – podkreślał wiceminister z PSL.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wiceminister infrastruktury na Opolszczyźnie: „Mniej mówić, więcej robić”. Czy w regionie powstaną nowe obwodnice? - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto