Akademicy z Opola lepsi w derbach

nto.pl
W II lidze mężczyzn AZS Politechnika Opole pokonał Pogoń Prudnik 96:82.

To był mecz rozgrywany falami. Początek należał do gości. Prowadzili 16:8 po pięciu punktach z rzędu zdobytych przez Grzegorza Jankowskiego. Później do końca pierwszej kwarty prudniczanie zdobyli tylko pięć punktów podczas gdy gospodarze 21. W końcówce tej kwarty Jankowski dostał przewinienie techniczne i po 10 minutach gry miał już cztery faule na koncie.

Druga kwarta należała zdecydowanie do AZS-u i to ona w zasadzie zadecydowała w znacznej mierze o zwycięstwie gospodarzy. Sędziowie podjęli kilka kontrowersyjnych decyzji na niekorzyść Pogoni i jej zawodnicy wyraźnie się "zagotowali". Grali zbyt indywidualnie i w efekcie przewaga AZS-u rosła.

Kiedy w 33. min AZS prowadził już 87:54 wiadomo było, że tego meczu nie przegra. W kolejnych minutach opolanie jednak stanęli. W ciągu pięciu minut gospodarze rzucili dwa punkty, a prudniczanie aż 23. Strat nie byli już jednak w stanie odrobić. Opolanie wygrali zasłużenie, a w Prudniku trzeba bić na alarm.

Była to bowiem szósta porażka Pogoni z rzędu i zespół z południa naszego regionu jest poważnie zagrożony degradacją z II ligi.

AZS Politechnika Opolska Opole - KS Pogoń Prudnik 96:82 (29:20, 27:11, 22:23, 18:28)

AZS: J. Pawłowski 23, K. Zarankiewicz 19 (3), Ł. Wojciechowski 17 (4), K. Chmielarz 12 (1), A. Cichoń 9 (1), T. Gałan 6, M. Gnatowicz 4, B. Zubik 2, T. Antoniak 2, A. Stefanowicz 2.

Pogoń: M. Łakis 25 (4), T. Madziar 16 (3), T. Łakis 16 (1), J. Oleksy 6, G. Jankowski 5 (1), B. Trytek 4, A. Sitek 4, S. Kucia 4, A. Barycza 2, W. Bara 0.