Odra Opole - Arka Gdynia 1:0. Kibice na meczu [ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH]

Wiktor Gumiński
Kibice na meczu Odra Opole - Arka Gdynia
Kibice na meczu Odra Opole - Arka Gdynia Wiktor Gumiński
Tak prezentowały się trybuny stadionu przy ulicy Oleskiej podczas meczu 7. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy Odrą Opole a Arką Gdynia, który zakończył się zwycięstwem opolan 1:0.

Piąty w tym sezonie triumf Odry z wysokości trybun obserwowało około 2600 kibiców. Po ostatnim gwizdku nie tylko mogli oni celebrować zwycięstwo swoich ulubieńców, ale również fakt, że wraz z zakończeniem meczu drużyna z Opola awansowała na pozycję lidera tabeli Fortuna 1 Ligi.

Decydująca dla losów końcowego wyniku akcja miała miejsce w 50. minucie. Wtedy to błąd jednego z obrońców Arki skrzętnie wykorzystał skrzydłowy Odry Jakub Antczak. Popędził on lewą flanką sam na sam z bramkarzem gdyńskiego zespołu Pawłem Lenarcikiem. Golkiper gości co prawda końcami palców odbił jeszcze piłkę po uderzeniu gracza opolan, ale w idealnym miejscu znalazł się napastnik gospodarzy Din Sula i z najbliższej odległości dopełnił formalności.

- Mój zespół solidnie zapracował na zwycięstwo z trudnym rywalem, choć uważam, że trochę za nisko się cofnęliśmy grając w przewadze liczebnej. W ostatnich minutach nie było zbytnio widać tego, że graliśmy jednego, a następnie nawet dwóch zawodników. Zaczęliśmy mecz udanie, ale w ostatnim kwadransie pierwszej połowy Arka sprawiła nam trochę problemów. Po przerwie jednak znów spisywaliśmy się dobrze, prezentując konsekwencję w grze i wyprowadzając groźne kontrataki po zdobyciu gola - powiedział Adam Nocoń, trener Odry.

Pozostałe wyniki 7. kolejki Fortuna 1 Ligi

Miedź Legnica – Wisła Kraków 1:1, Wisła Płock – Polonia Warszawa 3:0, Znicz Pruszków – Górnik Łęczna 0:1, Resovia – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:4, Zagłębie Sosnowiec – Lechia Gdańsk 5:2, Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Katowice 1:1, Chrobry Głogów – GKS Tychy, Motor Lublin – Stal Rzeszów (oba 3.09, godz. 18).