Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne. W bezpośrednim meczu rozegranym w 9. Kolejce w Legnicy Odra wygrała 2:1 po golach Borji Galána i Rafała Niziołka. Piotr Krzyżanowski/Polska Press Grupa
Odra Opole przegrała 0:2 mecz sparingowy z Miedzą Legnica. To druga porażka niebiesko-czerwonych w przygotowaniach do rundy wiosennej.

Oba zespoły po rundzie jesiennej dzielą zaledwie 3 punkty w ligowej tabeli Fortuna 1 Ligi. W bezpośrednim meczu rozegranym w 9. Kolejce w Legnicy Odra wygrała 2:1 po golach Borji Galána i Rafała Niziołka.

Sparing w Wałbrzychu był rozstrzygnięty już po 28 minutach, kiedy to bramki dla Miedzi strzelili Kamil Antonik i Kamil Drygas.

W II połowie Odra miała kilka dobrych sytuacji strzeleckich, ale bez rezultatu. W 59. minucie Piotr Żemło główką nie trafił w bramkę. Nie udało się trafić również Tomasowi Mikiniciowi, a w 77. minucie Din Sula przegrał pojedynek z bramkarzem Miedzi.

Sparingiem z Miedzią Legnica Odra zakończyła tygodniowe zgrupowanie w Wałbrzychu. Wygrała w tym czasie z Chrobrym Głogów 3:1.

Niebiesko-czerwonych czekają jeszcze dwa sparingi. 3 lutego (sobota) o godz. 13.00 zmierzą się z MKS-em Kluczbork, natomiast tydzień później zagrają z GKS-em Katowice.

Do rozgrywek ligowych Odra wróci w piątek 16 lutego o godz. 20.30, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Tychy.

Miedź Legnica – Odra Opole 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Antonik – 12., 2:0 Drygas – 28.
Odra (I połowa): Haluch – Spychała, Kamiński M (K), Piroch (Żemło 30’), Pikk – Purzycki, Niziołek, Surzyn, Zawodnik testowany, Galan – Sarmenito.
Odra (II połowa): Burta – Mikinic, Żemło, Kamiński W., Szrek, Continella, Wróbel, Hebel, Czapliński, Antczak, Sula