Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
Dreman Opole Komprachcice przegrał 1:4 w wyjazdowym meczu z Rekordem Bielsko-Biała. Spotkanie odbyło się w ramach 20. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy.

Przed meczem na terenie wicemistrza Polski i wicelidera tabeli Fogo Futsal Ekstraklasy opolscy futsaliści nie byli faworytem. Wszak ekipa z Bielska-Białej wygrała 7 ostatnich spotkań we własnej hali. W tym sezonie u siebie przegrała tylko raz (4:8 z mistrzem kraju Constractem Lubawa).

Z kolei Dreman ostatnio raczej słabo radzi sobie na wyjazdach. Najpierw niezbyt przekonująco pokonał w Pucharze Polski 7:4 Futsal Team Ząbkowice Śląskie, by potem gładko przegrać 0:3 z BSF-em Bochnia. Co prawda opolanie wygrali ostatnio u siebie z Jagiellonią Białystok, jednak rywale walczą o utrzymanie w Fogo Ekstraklasie.

Dreman postawił się faworytowi, który długo nie potrafił sforsować obrony opolan. Rekord miał swoje sytuacje, w których jednak świetnie spisywał się Dawid Lach. Pod drugiej stronie boiska kilka razy próbował Dreman, jednak nieskutecznie. Obronę gości sforsował w 13. minucie Gustavo Henriue, który po rzucie różnym trafił z bliskiej odległości.

Już na samym początku drugiej połowy dość niespodziewanie Dreman doprowadził do wyrównania, wykorzystując przy tym olbrzymi błąd w komunikacji obrony Rekordu. Bramkarz gospodarzy zapuścił się aż pod bramkę Dremana i stracił piłkę.

Podrażniony Rekord próbował wrócić na prowadzenie, jednak długo mu się to nie udawało. Dopiero w 35. minucie Stefan Rakic przełamał obronę gości. W końcówce Dreman rzucił się do odrabiania strat i dostał dwie kolejne bramki z kontry.

Po przegranej w Bielsku-Białej Dreman utrzymał się na 4. miejscu w tabeli. Kolejny mecz rozegra w ramach Pucharu Polski z AZS UŚ Katowice. Spotkanie odbędzie się w czwartek 1 lutego.

Rekord Bielsko-Biała - Dreman Opole Komprachcice 4:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Henrique – 13., 1:1 O Magoo – 21., 2:1 Rakic – 35., 3:1 Budniak – 37., 4:1 Zastawnik – 40.
Rekord: Iwanek, Nawrat, Florek – Budniak, Ferreira, Henrique, Korolyshyn, Kubik, Lutecki, Madeja, Marek, Rakic, Seidler, Zastawnik.
Dreman: Lach, Burduja – Blank, Bugański, O Magoo, Ivanov, Janczak, Kaczka, Parra, Pautiak, Skała, Sobota, Szadurski, Szypczyński.