Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przebudowa DK 46 Nysa-Pakosławice. Rondo na skrzyżowaniu DK46 z DW401 od czwartku (30 listopada) będzie dostępne dla kierowców

Anna Gryglas
Anna Gryglas
Na rozbudowywanym odcinku obowiązuje kilka zmian organizacji ruchu. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się do oznakowania wynikającego z tymczasowej organizacji ruchu oraz do poleceń osób kierujących ruchem.
Na rozbudowywanym odcinku obowiązuje kilka zmian organizacji ruchu. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się do oznakowania wynikającego z tymczasowej organizacji ruchu oraz do poleceń osób kierujących ruchem. GDDKiA
Od czwartku (30 listopada) kierowcy pojadą nowo wybudowanym rondem na skrzyżowaniu DK46 z DW401 wraz z trzema wlotami. Wprowadzona zmiana znacznie usprawni ruch kierowców na trasie Opole – Nysa.

Od czwartku (30 listopada) kierowcy pojadą nowo wybudowanym rondem na skrzyżowaniu DK46 z DW401 wraz z trzema wlotami. Wprowadzona zmiana znacznie usprawni ruch kierowców na trasie Opole – Nysa.

- Na rozbudowywanym odcinku obowiązuje kilka zmian organizacji ruchu. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się do oznakowania wynikającego z tymczasowej organizacji ruchu oraz do poleceń osób kierujących ruchem - zwraca uwagę Agata Andruszewska, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu.

Dodatkowo w okolicy górki Hanuszowskiej, w Hanuszowie oraz w Strobicach udostępniono do ruchu fragment nowej jezdni, podobnie jak w okolicach budowanego ronda w Pakosławicach.

Aktualny zakres prac

Wykonawca przygotowuje się do prowadzenia prac bitumicznych na kolejnych odcinkach. W ciągu trasy głównej kontynuowane są prace związane z budową nasypów oraz przy wzmocnieniu podłoża.

Niemal na całej długości prowadzone są roboty branżowe związane z przebudową kolizji w zakresie infrastruktury technicznej. Wykonawca kontynuuje montaż ekranów akustycznych oraz słupów oświetleniowych. Trwa przebudowa skrzyżowania w Hanuszowie, Strobicach i Pakosławicach.

Zakończono roboty konstrukcyjne na obiektach mostowych nad rzeką Korzkiew i Cielnica w ramach jednej jezdni. Wykonawca po przełożeniu ruchu na wybudowane obiekty zakończył rozbiórkę istniejących obiektów, gdzie kolejnym etapem będzie budowa nowych.

Zakres inwestycji

Inwestycja przewiduje poszerzenie przekroju drogi krajowej klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) do dwóch jezdni. Oznacza to, że po rozbudowie kierowcy będą na tym odcinku korzystali z dwóch pasów ruchu w każdym kierunku.

Ponadto w ramach inwestycji zaplanowano także m.in.:

  • budowę obiektów mostowych nad rzeką Cielnicą oraz Korzkiew (wraz z rozbiórką istniejących obiektów)
  • rozbudowę czterech skrzyżowań w Hanuszowie, Strobicach i Pakosławicach, w tym budowę ronda na skrzyżowaniu DK46 z DW401 (przy tzw. grzybku)
  • budowę oraz przebudowę chodników, budowę ekranów akustycznych
  • powstaną także zatoki autobusowe oraz dodatkowe jezdnie obsługujące przyległe tereny
  • rozbudowany odcinek zostanie wyposażony w nowe oświetlenie drogowe oraz sygnalizację świetlną na trzech skrzyżowaniach.

Realizacja tego zadania, poza dostosowaniem nośności do 11,5 t/oś, wpłynie przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa i przepustowości z uwagi na panujące na tym odcinku wysokie średniodobowe natężenia ruchu.

Wykonawcą robót jest firma Budimex z umową na kwotę 147,3 mln zł, a finał prac zaplanowano w II poł. 2024 r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przebudowa DK 46 Nysa-Pakosławice. Rondo na skrzyżowaniu DK46 z DW401 od czwartku (30 listopada) będzie dostępne dla kierowców - Nysa Nasze Miasto

Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto