Wiktor Gumiński
Uni Opole - BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 3:1
Uni Opole - BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 3:1 Wiktor Gumiński
Siatkarki Uni Opole bardzo udanie rozpoczęły rundę rewanżową w fazie zasadniczej Tauron Ligi, pokonując u siebie w 12. kolejce 3:1 BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała.

Taki wynik to bardzo pozytywna niespodzianka, zważywszy na to, jak obie ekipy radziły sobie dotąd w tym sezonie. Bielszczanki przegrały bowiem jedynie dwa razy, i to z jedynymi wyprzedzającymi je w tabeli zespołami - Grupą Azoty Chemikiem Police i PGE Rysicami Rzeszów. Dodatkowo na inaugurację sezonu BKS nie dał Uni najmniejszych szans, błyskawicznie zwyciężając w trzech setach.

Potyczka w Stegu Arenie miała natomiast już kompletnie inny scenariusz. Od początku meczu zawodniczki potwierdziły, że w ostatnich tygodniach ich dyspozycja znacząco zwyżkuje.

Przez większość pierwszego seta to gospodynie znajdowały się na prowadzeniu. Była to jednak ogólnie wyrównana partia, więc tym samym jej losy rozstrzygnęły się dopiero w walce na przewagi. Obie drużyny miały piłki setowe, ale ostatecznie to Uni zaczęło spotkanie od wygranej 28:26.

W drugiej partii od początku do końca dominował BKS, ale trzecia odsłona znów była niezwykle emocjonująca. Prowadzenie zmieniało się w niej co kilka minut. Od stanu 18:18 cztery kolejne akcje wygrało jednak Uni i potem nie dało już sobie wydrzeć wygranej.

A w czwartym secie miejscowe już bardzo mocno poszły za ciosem i nie pozwoliły rywalkom praktycznie na nic, pieczętując triumf w całym meczu efektownym zwycięstwem 25:15.

Uni Opole - BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 3:1 (28:26, 19:25, 25:23, 25:15)
Uni: Bińczycka (4 pkt), Olaya (21), Orzyłowska (12), Zaroślińska-Król (16), Pamuła (8), Połeć (12), Adamek (libero) oraz McCall, Barbero (2), Janicka.
BKS: Nowicka (1), Damaske (13), Pacak (12), Laak (15), Borowczak (5), Abramajtys (8), Mazur (libero), Nowak (libero) oraz Stachowicz (2), Szczepańska-Pogoda (3), Bidias (8), Majkowska (2), Ciesielczyk (2).