Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
Siatkarki UNI Opole przegrały 1:3 we Wrocławiu z miejscowym Volleyem w meczu 9. kolejki Tauron Ligi.

Przed meczem w odrobinę lepszych nastrojach mogli być kibice UNI Opole. Wilczyce znajdowały się na 7 miejscu w tabeli, wygrywając 3 spotkania. Wrocławianki również wygrały 3 razy, jednak miały zdobyte 2 punkty mniej od UNI, zajmując 9 lokatę w tabeli. Volley przegrał natomiast 4 ostatnie spotkania. Z kolei zawodniczki UNI Opole w listopadzie 2 razy wygrały.

Pierwszy set to od początku zacięta walka punkt za punkt. Po błędu w ataku rywalek UNI prowadziło 15:14. W końcówce to jednak gospodynie zachowały więcej koncentracji. Po ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król opolanki jeszcze co prawda remisowały 19:19, jednak w końcówce partii to gospodynie zachowały więcej zimnej krwi. Ostatecznie wygrały 25:22.

Wilczyce dobrze rozpoczęły drugiego seta, w którym po ataku Marty Pamuły prowadziły 7:3. W dalszej części tej partii gra się wyrównała, po ataku Anny Lewandowskiej Volley wyszedł na prowadzenie 13:12. Po ataku Pamuły opolanki prowadziły 20:19. Potem jednak przy serwisie Anny Bączyńskiej już tylko wrocławianki zdobywały w tym secie punkty.

W trzeciej partii siatkarki UNI zaczęły grać lepiej, a co najważniejsze skuteczniej. Po bloku Pamuły na Bączyńskiej prowadziły 10:6. Chociaż kilka akcji później wygrywały 14:11, to szybko straciły tę przewagę. Rywalki wyszły na prowadzenie 15:14. Od tego momentu opolanki zagrały koncertowo i wygrały tego seta do 20.

Rozpędzone Wilczyce świetnie weszły w kolejną partię, gdzie prowadziły 5:1. Aż do końca seta gra była niezwykle wyrównana. Żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć większej przewagi. W ostatniej akcji meczu zablokowana została Pamuła i wrocławianki zwyciężyły tego seta do 23.

Po tym zwycięstwie i zdobyciu 3 punktów zawodniczki z Wrocławia przeskoczyły w tabeli Wilczyce.

Volley Wrocław – UNI Opole 3:1 (25:22, 25:20, 20:25, 25:23)
Volley: Szczurowska (21), Lewandowska (11), Muhlsteinova (3), Bączyńska (14), Ponikowska (5), Stronias (15), Pawłowska (libero) oraz Stancelewska (2), Szady
UNI: Orzyłowska (14), Olaya (15), Pamuła (14), Połeć (7), Sieradzka (5), Bińczycka (1), Adamek (libero) oraz Zaroślińska-Król (5), McCall, Janicka