BS Leśnica 4 Liga Opolska 2023/24. Podsumowanie 4. kolejki

Paweł Sładek, Wiktor Gumiński
Wyniki i strzelcy goli w meczach 4. kolejki BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej
Wyniki i strzelcy goli w meczach 4. kolejki BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej materiały NTO
Wydarzeniem 4. kolejki w BS Leśnica 4 Lidze Opolskiej był rozmiar zwycięstwa, jakie iPrime Bogacica odniósł nad Pogonią Prudnik.

Sam triumf iPrime w konfrontacji dwóch beniaminków szczególnie zaskakiwać nie mógł. Ze świecą szukać jednak kogokolwiek, kto postawiłby, że zespół z Bogacicy zakończy ją z dwucyfrowym dorobkiem po stronie zysków i zwycięży aż 10:1! „Po emocjach” było już do przerwy, ponieważ na półmetku iPrime wygrywał 5:0. Druga połowa była tylko dobijaniem leżącego. Gwiazdą tego spotkania był Jakub Pielok, który zdobył w nim łącznie aż pięć bramek.

Tym samym iPrime nie tylko umocnił się na prowadzeniu w tabeli BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej, ale i pozostaje już jedyną drużyną, która ciągle może pochwalić się kompletem zwycięstw. Pierwsze potknięcie w sezonie zaliczyła bowiem między Stal Brzeg. W szlagierowym meczu 4. serii uległa ona u siebie 0:1 Małejpanwi Ozimek. O takim wyniku przesądził rzut karny wykorzystany przez Michała Bieniasa w 83. minucie.

Wciąż bez porażki pozostaje z kolei Fortuna Głogówek, jednak i ona zgubiła punkty w miniony weekend. Choć dwukrotnie znajdowała się na prowadzeniu w wyjazdowym starciu z Protec Victorią Chróścice, nie dała rady go utrzymać do końcowego gwizdka. Strzelecki dublet Kornela Skorzybóta pozwolił gospodarzom odrobić straty i zremisować 2:2.

Pierwszy raz w tym sezonie powody do zadowolenia miała Polonia Nysa. Po trzech porażkach z rzędu, spadkowicz z 3 ligi tym razem pewnie pokonał LZS Domaszkowice 4:1.

Równie efektowny triumf odniósł Ruch Zdzieszowice, zwyciężając na wyjeździe z MKS-em Gogolin 5:2. Przesądziła o tym głównie druga połowa, ponieważ na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 2:2 (a nawet MKS prowadził w pewnym momencie 2:1).

Wszystkie wyniki i strzelców goli w poszczególnych meczach znajdziecie w załączonej galerii zdjęć.