MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Polacy w kraju i na świecie modlili się w łączności z Górą Świętej Anny. Zakończyła się ogólnopolska nowenna "21:20" w intencji Ojczyzny

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
Modlitwie przewodniczył bp Andrzej Czaja. Obecni byli również bp Rudolf Pierskała i bp Waldemar Musioł, biskupi pomocniczy diecezji opolskiej. Akcja "21:20" trwała 9 dni.
Modlitwie przewodniczył bp Andrzej Czaja. Obecni byli również bp Rudolf Pierskała i bp Waldemar Musioł, biskupi pomocniczy diecezji opolskiej. Akcja "21:20" trwała 9 dni. Klatka z transmisji Radio Doxa
Modlitwa w sanktuarium na Górze Świętej Anny zakończyła ogólnopolską nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwie przewodniczył bp Andrzej Czaja. Obecni byli również bp Rudolf Pierskała i bp Waldemar Musioł, biskupi pomocniczy diecezji opolskiej. Akcja "21:20" trwała 9 dni.

Przez ostatnie 9 dni, codziennie od 16 do 24 marca o godz. 21.20 wierni Kościoła katolickiego w Polsce i środowiskach polonijnych na świecie modlili się indywidualnie lub gromadzili w świątyniach, również na Opolszczyźnie, w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Na każdy dzień przypadała intencja szczegółowa dotycząca ważnych kwestii życia wspólnotowego Polaków. Modlono się za wstawiennictwem polskich męczenników bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. o. Andrzeja Boboli.

Każdego dnia modlitwa była transmitowana z innego miejsca w Polsce. W Niedzielę Palmową 24 marca modlitwie nowennowej przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja w Sanktuarium św. Anny na Górze Świętej Anny. Tego dnia przypadał również Narodowy Dzień Życia. Intencją szczegółową ostatniego dnia nowenny była pełna ochrona prawna życia dzieci nienarodzonych.

- Chciałbym nieco poszerzyć tę intencję, by w modlitwie różańcowej modlić się w ogóle za dzieci i o to, byśmy potrafili przyjmować dzieci, jako wielki dar, błogosławieństwo Boga – wskazywał biskup Andrzej Czaja.

Kapłan odwołał się do hasła tegorocznego roku duszpasterskiego, które brzmi „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Wytłumaczył, że w pierwszej kolejności należy rozumieć to, jako uczestnictwo w tym, co daje nam Bóg.

W annogórskim sanktuarium modlono się również o umiejętność postrzegania każdego dziecka jako wielki dar, o lepsze wychowanie dzieci, aby nie zabrakło rodzin otwartych na adopcję, by także było więcej rodzin zastępczych.

- Żebyśmy wszyscy byli bardzo zatroskani o dziecko, rozwój dziecka w rodzinie i państwie – mówił biskup Andrzej Czaja i wskazał na konieczność dobrego funkcjonowania trójkąta rodzice-szkoła-Kościół.

Modlitwie różańcowej przewodniczył bp Rudolf Pierskała, a bp Waldemar Musioł odmówił Modlitwę Jubileuszu.

Ordynariusz diecezji opolskiej podziękował wszystkim, którzy podjęli modlitwę nowennową. Wyraził również wdzięczność świeckim inicjatorom akcji „21.20”. Przypomniał też, że celem nowenny było zmotywowanie, aby nieustanie modlić się za Ojczyznę.

- Niech Wielki Tydzień będzie dalej przeniknięty modlitwą za Ojczyznę, za Kościół, za pokój na świecie i poszanowanie życia – wyraził oczekiwanie biskup Andrzej Czaja.

Na zakończenie poinformował, że rozpoczyna się 9-letnia nowenna, która ma przygotować katolików na jubileusz 2000 lat od zmartwychwstania Chrystusa. Jak tłumaczył biskup opolski, inicjatywa ma pomóc w uświadomieniu doniosłości dzieła odkupienia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Johnny Wactor nie żyje. Tragiczna śmierć znanego aktora

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto