Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Taca zbierana podczas pasterki wesprze Diecezjalną Fundację Ochrony Życia. Biskup Andrzej Czaja wystosował komunikat do wiernych

Redakcja
Biskup opolski przypomniał, że taca zbierana podczas pasterek wspomoże działalność Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia
Biskup opolski przypomniał, że taca zbierana podczas pasterek wspomoże działalność Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia Archiwum NTO
Pomoc dzieciom, rodzicom, wspieranie adopcji - to niektóre z zadań, które realizuje Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia. Tradycyjnie taca zbierana podczas pasterek odprawianych w kościołach diecezji opolskiej zasili konto tej organizacji. Co konkretnie zorbiła fundacja w minionym roku? Biskup opolski Andrzej Czaja informuje o tym w specjalnym komunikacie.

Biskup opolski przypomina, że zbliżające się święta Bożego Narodzenia to spotkanie z Bożą miłością, objawioną najpełniej w Jezusie Chrystusie.

To On, Syn Boży, przez swoje wcielenie zjednoczył się z każdym człowiekiem. To zbawcze wydarzenie przypomina nam, że prawdziwa i autentyczna miłość nie jest jakimś niejasnym uczuciem czy ślepą siłą. Jest wewnętrzną postawą, która angażuje całego człowieka. Ta miłość, którą ukazuje nam przychodzący Chrystus, ma zawsze odniesienie do drugiego człowieka, spełnia się w miłosierdziu, we współczuciu i w realnej pomocy potrzebującym. Potwierdza to treść Ewangelii, która uczy nas, że każdy człowiek ma prawo do szacunku i miłości, każdy jest ważny i każdy jest godny, by być obdarowanym miłością, oraz każdy może i powinien darzyć miłością innych – pisze w komunikacie bp. Andrzej Czaja.

Kapłan wskazuje, że konkretnym świadectwem tak rozumianej miłości jest nasza odpowiedzialność i troska między innymi za dzieła prowadzone przez Diecezjalną Fundację Ochrony Życia. Biskup dzieli się konkretnymi liczbami pokazującymi zakres pracy diecezjalnej organizacji.

W tym roku Dom Matki i Dziecka udzielił schronienia i kompleksowej pomocy 69 matkom i ich dzieciom. Dodatkowo w tym Domu 377 osób skorzystało z konkretnego wsparcia materialnego, prawnego i psychologicznego w ramach programu Pomoc ofiarom przestępstw realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Dzięki Katolickiemu Ośrodkowi Adopcyjnemu i Opiekuńczemu kolejnych 22 dzieci znalazło szczęśliwą rodzinę. W historii Ośrodka to już w sumie ponad 850 adoptowanych dzieci - informuje pasterz diecezji opolskiej.

Podobnie, jak w latach poprzednich, również tegoroczne ofiary zbierane na tace podczas pasterek Bożego Narodzenia zostaną przeznaczone na wsparcie tych diecezjalnych dzieł.

Wyrażam ogromną wdzięczność wszystkim pochylającym się nad potrzebującymi pomocy za wrażliwość serca, która pozwala czynić dobro, oraz za dotychczasowe wsparcie materialne.

Na koniec biskup opolski zapewnił wiernych o modlitwie i błogosławieństwie.

Przypominamy, że ofiara składana na tacę jest dobrowolna. Wysokość datku zależy od wrażliwości, sumienia i możliwości osoby składającej.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto